zs6zory, sp 13 żory, zs nr 6, g6

Poznajmy nowe kolędy

Poznajmy nowe kolędy

sty 7, 2017

Kolędowanie to przepiękna staropolska tradycja, którą bez wątpienia warto podtrzymywać. Jak powszechnie wiadomo, najlepiej kolęduje się w rodzinnym gronie. Pięknie wygląda wielopokoleniowa rodzina kolędująca wspólnie przy wigilijnym stole. Najpopularniejsze kolędy i pastorałki, takie jak chociażby “Cicha noc” czy “Dzisiaj w Betlejem” zna niemalże każdy z nas. Aby jednak urozmaicić nieco nasz świąteczny repertuar warto nauczyć się tekstów tych mniej znanych kolęd. Teksty kolęd i pastorałek bez trudu znajdziemy w internecie.

 

Odszukamy je również w różnego rodzaju śpiewnikach. Tego rodzaju śpiewniki możemy zakupić w prawie każdym kiosku w okresie świątecznym. Niektóre są nawet dołączone do świątecznych wydań różnych miesięczników. Teksty kolęd i pastorałek warto przyswoić sobie już jakiś czas przed wieczorem wigilijnym. Jeżeli ktoś w naszej rodzinie może poszczycić się wybitnym talentem wokalnym, warto go namówić na solowy występ. Takiej osobie może akompaniować ktoś, kto na przykład potrafi grać na fortepianie bądź gitarze. Połączenie śpiewu i gry na instrumencie daje bowiem wyjątkowo korzystny efekt.