zs6zory, sp 13 żory, zs nr 6, g6

Co jest najważniejsze w pracy nauczyciela? Cele lekcji, przebieg lekcji

Co jest najważniejsze w pracy nauczyciela? Cele lekcji, przebieg lekcji

lip 2, 2018

Aby lekcje były ciekawe, muszą być dobrze zaplanowane. Nauczyciele dobrze wiedzą, że w zależności od wieku osób, które chcą uczyć, muszą przygotować odpowiednio materiał i tak stymulować swoich słuchaczy, aby jak najbardziej ich zainteresować.

cele lekcji

Wzbudzanie ciekawości w ludziach nie zawsze jest proste. Zwłaszcza, kiedy dotyczy to wykładanej wiedzy nauczyciela. Jeśli więc nauczyciel chce osiągnąć sukces, musi tak zaplanować przebieg lekcji, aby nie znudzić słuchających go dzieci czy młodzieży, a przy tym jak najprościej wyjaśnić zagadnienia. Oczywiście, przy tym musi zrealizować wszystkie cele lekcji. Aby jednak uczniowie mogli wynieść z lekcji jak najwięcej musi tak zaplanować jej przebieg, by słuchacze nie znudzili się, nie musieli nieustannie wytężać umysłu, ale przy tym byli cały czas zmotywowani do słuchania i podejmowania aktywności.

przebieg lekcji

Dobry nauczyciel doskonale wie, że przebieg lekcji jest tak samo ważny, jak odpowiednio zaprezentowana wiedza. Tłumacząc swoim uczniom zagadnienia w sposób nieoczywisty i interesujący, bez wątpienia zdoła osiągnąć sukces i zainteresować swoich słuchaczy danym tematem.