zs6zory, sp 13 żory, zs nr 6, g6

Odpowiedzialność nauczyciela za ucznia. Ciekawość ucznia, a praca nauczyciela – rozwój zawodowy nauczyciela

Odpowiedzialność nauczyciela za ucznia. Ciekawość ucznia, a praca nauczyciela – rozwój zawodowy nauczyciela

sie 3, 2018

Nauczyciel ma bardzo odpowiedzialne zadanie. Nie tylko musi nauczać, ale również zainteresować uczniów, wzbudzić w nich ciekawość i chęci do poznawania świata.

rozwój zawodowy nauczyciela

Ta odpowiedzialność nauczyciela za ucznia jest tak duża, że nie każdy potrafi udźwignąć jej ciężar. Jednak najbardziej odpowiedzialni nauczyciele starają się zrobić absolutnie wszystko, aby ich uczniowie byli chętnie do nauki. Niezbędny jest tutaj przede wszystkim rozwój zawodowy nauczyciela, nieustanne poszukiwanie nowych wyzwań i zdobywanie nowej wiedzy oraz doświadczeń. Taki przepełniony nową wiedzą i umiejętnościami nauczyciel zdecydowanie lepiej może pełnić swoje obowiązki i oferować swoim uczniom znacznie więcej.

odpowiedzialność nauczyciela za ucznia

Również odpowiedzialność nauczyciela za ucznia przestaje być tak trudnym wyzwaniem, bowiem uczniowie sami chcą uczyć się, poszerzać swoją wiedzę i dowiadywać się jak najwięcej. Ich wyniki w nauce są znacznie lepsze, a przede wszystkim, ich wiedza staje się bardzo szeroka. Często nawet zdarza się, że uczniowie sami, z własnej woli poszukują dodatkowych informacji na dany temat i chcą dowiedzieć się jak najwięcej.