zs6zory, sp 13 żory, zs nr 6, g6

Czy warto pisać testy językowe?

Czy warto pisać testy językowe?

cze 30, 2019

Egzamin FCE jest jednym z najpopularniejszych testów sprawdzających naszą znajomość języka angielskiego. Jest on przeznaczony dla osób, które mówią na poziomie B2, a więc średnio-zaawansowanym. Może do niego przystąpić właściwie każdy. Ale czy warto?

Po co pisać egzaminy językowe?

Oczywiście nie jest tak, że koniecznie trzeba napisać egzamin językowy, żeby być w stanie udowodnić ludziom, że mówimy w danym języku. Nie mniej jednak, jeśli planujemy pracować lub uczyć się za granicą, może się okazać, że pracodawcy i uczelnie będą wymagały jakiegoś namacalnego dowodu. Wiele osób mogłoby powiedzieć, że przecież mogą z nimi porozmawiać, ale prawda jest taka, że taki sposób nie sprawdzi naszej znajomości języka zbyt dokładnie. Możliwe, że zapomnimy jakiegoś słówka i przez to zupełnie się zamotamy i zrobimy złe wrażenie. Znacznie łatwiej jest pokazać papier, który dostaliśmy po napisaniu egzaminu FCE i nie martwić się niczym. Co więcej, wiele firm będzie wymagało pokazania takiego dokumentu. Nikt tam nie będzie miał czasu rozmawiać z nami po angielsku. A więc jednak warto napisać taki test!