zs6zory, sp 13 żory, zs nr 6, g6

Inspiracje do nauki języka obcego

Inspiracje do nauki języka obcego

sie 30, 2020

Co może być inspiracją w procesie nauki języka obcego? Tak naprawdę wszystko. Jeśli należysz do grona osób zaangażowanych w jakąś konkretną dziedzinę, jeśli jest coś, co szczególnie Cię interesuje i chcesz dowiedzieć się w tej kwestii więcej szczegółowych informacji często robisz research. Szukasz źródeł, które polepszą i poszerzą Twoją wiedzę w danym zakresie.

 

Research ma różne formy-możesz szukać artykułów, tekstów, książek, filmów, podcastów a nawet piosenek, które znajdują się w zakresie tematycznym rzeczy będących dla Ciebie interesującymi. Tak naprawdę możemy wymieniać bez końca. Możliwości jest wiele i z pewnością każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. I co to ma wspólnego z Twoją nauką języka? No właśnie! Ma i to bardzo wiele. Jeśli jesteś na przykład ogromnym wielbicielem teatru albo sztuki albo jakiejkolwiek innej formy kultury to jak już zostało powiedziane chcesz poszerzyć wiedzę w danym zakresie.Możesz zatem poszukać i upewnić się, czy przypadkiem zagadnienie, które Cię interesuje nie jest w którejś z powyższych form prezentowane w języku, którym się interesujesz i którego się uczyć. Czytając teksty w danym języku uczysz się pisania określonych wyrazów. Słuchając piosenek i oglądając filmy osłuchujesz się z wymową języka i akcentem.