zs6zory, sp 13 żory, zs nr 6, g6

Ciekawa lekcja polskiego. Jakie są zadania dobrego nauczyciela? Prowadzenie lekcji

Ciekawa lekcja polskiego. Jakie są zadania dobrego nauczyciela? Prowadzenie lekcji

cze 30, 2018

Zadaniem każdego dobrego nauczyciela jest zadbanie o to, by przekazywać uczniom aktualną wiedzę w sposób ciekawy i nowatorski. Wielu nauczycieli wykorzystuje do tego celu różnego rodzaju pomoce naukowe.

Prowadzenie lekcji

Prowadzenie lekcji z ich udziałem jest bez wątpienia o wiele łatwiejsza. Pozwalają ponadto uatrakcyjnić lekcję i nadać jej zupełnie inny charakter. Dodatkowo, naprawdę ciekawe lekcje powinny dostarczać uczniom wielu bodźców, które pobudzą ich do samodzielnego zdobywania wiedzy. Dzięki temu uczniowie będą mogli nawet we własnym zakresie dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat omawiany w szkole. Prawdą jest również, że każda lekcja może być ciekawa, a wszystko leży w rękach nauczyciela.

Ciekawa lekcja polskiego

Ciekawa lekcja polskiego, matematyki czy fizyki może dać dzieciom tyle samo radości, co lekcje najczęściej wskazywane przez uczniów jako ciekawe, a więc lekcje plastyki, muzyki czy wychowania fizycznego. Aby prowadzić ciekawe lekcje potrzeba przede wszystkim zaangażowania ze strony nauczyciela, jego kreatywności i innowacyjnego podejścia do tematyki, jaką zamierza omawiać.