zs6zory, sp 13 żory, zs nr 6, g6

Pośpiech codzienności

Pośpiech codzienności

wrz 13, 2020

Pośpiech codzienności jest czymś, z czym z pewnością utożsamiają się ludzie pracowici, zabiegani czy zajęci jakimikolwiek innymi sprawami, które zajmują im cały dzień. Wstają codziennie rano i szykują się do pracy/szkoły bądź innego miejsca, w którym mają do wykonania określone zadania.

 

Wykonując absorbującą pracę często nie mają czasu na chwilę wytchnienia. Trwają w pędzie codzienności i często praca nie pozwala im nawet na krótki moment odpoczynku, zebrania myśli, regeneracji. Z jednej strony pracowitość jest bardzo dobrą cechą-uczy nas determinacji, motywacji i wytrwałości w dążeniu do celu. W momencie kiedy okazuje się ona efektywna dodatkowo czujemy się podbudowani i dumni z tego, że swoją rzetelnością i samodyscypliną, która pozwoliła nam na realizację wybranych zadań udało nam się osiągnąć jakiś cel na jakiejś wybranej płaszczyźnie naszego życia.

 

Warto dodać, że efektywność naszej pracy wpływa pozytywnie na stan naszego samopoczucia. Żeby jednak móc pracować w naprawdę efektywny, udany i konsekwentny sposób musimy spełnić kilka warunków względem samych siebie. Należy do nich przede wszystkim kwestia naszego zdrowia-to czy dbamy o regenerację organizmu, dostarczmy sobie odpowiednią ilość snu, płynów oraz pożywienia to kluczowe czynniki, które wpłyną na naszą kondycję jako osób podejmujących na co dzień dużą ilość przedsięwzięć oraz pracy. Musimy pamiętać o tym, gdyż to w jakiej formie jesteśmy my, wpływa także na to w jaki sposób udaje nam się potem działać.