zs6zory, sp 13 żory, zs nr 6, g6

Dlaczego tak mało ludzi decyduje się napisać egzamin językowy?

Dlaczego tak mało ludzi decyduje się napisać egzamin językowy?

maj 21, 2019

Wszyscy wiemy, że warto mieć certyfikat, który potwierdzi naszą znajomość języka angielskiego, ale jednak niewiele osób decyduje się napisać taki test. Z czego to wynika? Co nas od niego tak naprawdę odstrasza?

Czy to się w ogóle opłaca?

Nie da się ukryć, że FCE cena jest w stanie odstraszyć niejednego kandydata. Taki egzamin kosztuje 625 złotych i nie mamy pewności, że pójdzie nam on wystarczająco dobrze, żebyśmy byli z niego zadowoleni. Nie mniej jednak, warto pamiętać o tym, że tego testu nie można nie zdać, a więc tak czy siak opłaca się do niego podejść.

Czy FCE jest trudny?

Oprócz tego, że FCE cena jest wysoka, odstrasza nas od niego to, że boimy się, że może się okazać za trudny. Tutaj musimy pamiętać o tym, że jest to test na poziomie B2, a więc nie każdy sobie z nim poradzi. Nie mniej jednak, jeśli odpowiednio się do niego przygotujemy, uda nam się go napisać na zadowalającym poziomie. Warto tutaj skorzystać z materiałów dostępnych na stronie organizatora i z pomocy nauczyciela. Kiedy odpowiednio przygotujemy się do egzaminu, zdamy go z łatwością.