zs6zory, sp 13 żory, zs nr 6, g6

Możliwości platform e-learningowych. Dokształcanie się przez internet.

Możliwości platform e-learningowych. Dokształcanie się przez internet.

paź 30, 2018

W dzisiejszych czasach wszystkie procesy odbywają się przez internet. Także istnieje możliwość dokształcania się przez internet. Jest to tzw. e-learning.

możliwości platform e-learningowych

Możliwości platform e learningowych są naprawdę ogromne, ponieważ nawet szkoły wyższe prowadzą liczne szkolenia i kursy właśnie przez platformy elearningowe. Najczęściej z takich sposobów do nauki korzystają osoby zapracowane, które nie mają dużej ilości czasu na poświęcenie go na szkolenia. Właśnie dla takich osób przygotowuje się platformy elearningowe.

platformy elearningowe

Ideą e-learningu jest przekazanie takiej samej wiedzy, jak w przypadku spotkań bezpośrednich. Niekiedy jest to tylko uzupełnienie wiedzy lub jej podsumowanie. Student ma wówczas możliwość przypomnienia sobie nabytej wiedzy w formie właśnie e-learningu. Jest to przekazywanie wiedzy na bardzo wysokim poziomie. Studenci mają możliwość wglądu do tej wiedzy w dowolnym momencie i dowolnym czasie i miejscu. Dlatego tak wiele szkół korzysta właśnie z tej formy przekazywania wiedzy, gdyż jest to w dzisiejszych czasach jedna z najprostszych form, dzięki której można komuś udostępnić wiedzę.