zs6zory, sp 13 żory, zs nr 6, g6

Notatki elektroniczne i papierowe

Notatki elektroniczne i papierowe

paź 1, 2020

Są pewne plusy i minusy notatek elektronicznych i papierowych. Zarówno pierwsze jak i drugie rozwiązanie ma swoje wady i zalety, więc obie te propozycje znajdą bez problemu swoich zwolenników oraz przeciwników. Wystarczy zrobić wywiad w gronie najbliższych bądź na szerszą skalę ankietę społeczną.

 

Notatki papierowe są prowadzone na wiele różnych sposobów-w pojedynczych zeszytach, notatnikach, kalendarzach czy dziennikach. Są zapisywane jak sama nazwa wskazuje odręcznie, na papierze i wymagają zapewne trochę więcej czasu na dopracowanie ich przede wszystkim-czytelności i wyraźności. Ich posiadanie uczy nas nawyków zapisywania ważnych dla nas kwestii, aby o niczym nie zapomnieć, ale przede wszystkim tego, żeby zawsze mieć swój notatnik w pobliżu. Notatki elektroniczne maja bardziej mobilny charakter-wszystkie ważne tematy zapisujemy w aplikacji notatnika zapisanej w naszym urządzeniu mobilnym. Możemy tak zarządzać ustawieniami, że w wielu przypadkach pojawi nam się na ekranie głównym tak zwana przypominajka w różnej, dostosowanej przez nas formie powiadomienia.

 

Fakt, że wielu z nas zawsze ma telefon w pobliżu ułatwia nieco sprawę niż w przypadku notatek papierowych, ale również ma to swoje minusy. Notatkę w telefonie możemy zawsze przypadkowo usunąć albo jej nie zapisać i również może okazać się to problematyczne. Tak naprawdę jest to kwestia indywidualnego przeanalizowania jaka metoda zapisywania notatek jest dla kogo wygodniejsza i samodzielnego zdecydowania o jej zastosowaniu.