zs6zory, sp 13 żory, zs nr 6, g6

Czy FCE jest trudny?

Czy FCE jest trudny?

cze 21, 2019

Jeśli zastanawiamy się nad napisaniem egzaminu FCE, prawdopodobnie jednym z pierwszych pytań, jakie przychodzi nam do głowy jest to, czy to jest trudne. Rzecz jasna odpowiedź będzie tutaj bardzo subiektywna i zależna od umiejętności poszczególnych osób, ale możemy spróbować odpowiedzieć sobie na to pytanie.

Czy egzamin FCE jest trudny?

Przede wszystkim, musimy być świadomi, że jest to test na poziomie B2, a więc średnio-zaawansowanym. Co za tym idzie, bez wątpienia będzie on trudny dla osób, które nie mówią na tym poziomie. Jeśli dopiero zaczynamy naszą przygodę z angielskim, raczej nie uda nam się napisać tego egzaminu z zadowalającym nas wynikiem. Poza tym, wszystko będzie zależało on naszego przygotowania do samego testu. Są tam konkretne rodzaje zadań, z którymi będziemy musieli sobie poradzić i jeśli się do nich nie przygotujemy, z pewnością wydadzą się one trudne. Dlatego tak ważne jest samo przygotowanie się do egzaminu. Nawet jeśli wydaje nam się, że mówimy po angielsku na poziomie B2, może się okazać, że nieznajomość formuły testu sprawi, że nie pójdzie nam dobrze.