zs6zory, sp 13 żory, zs nr 6, g6

Interaktywne lekcje. Nowoczesne sposoby uczenia – plan metodyczny lekcji.

Interaktywne lekcje. Nowoczesne sposoby uczenia – plan metodyczny lekcji.

cze 3, 2018

W nowoczesnym podejściu do nauczania, ważne jest przede wszystkim to, by zaprezentować dzieciom i młodzieży wiedzę w przystępny sposób.

plan metodyczny lekcji

Nie da się ukryć, że rówieśnicy często są na zupełnie innym poziomie edukacyjnym, a mimo to wiedzę z konkretnego obszaru muszą przyswoić sobie wszyscy. Dlatego też nauczyciele układają plan metodyczny lekcji, w którym starają się jak najlepiej uwzględnić różnorodne metody prowadzenia lekcji, urozmaicać zajęcia dzieciom, jak również prowadzić dla nich interaktywne lekcje. Wszystko, co może zaktywizować uczniów do udziału w lekcji, zachęcić do myślenia i uczenia się może okazać się doskonała metodą nauczania.

interaktywne lekcje

Doświadczeni nauczyciele doskonale o tym wiedzą, dlatego w swojej codziennej pracy starają się wykorzystywać wiele elementów już sprawdzonych, jak i równie dużo zupełnie nowych, które dadzą uczniom nowe możliwości. Przykładem mogą być właśnie interaktywne lekcje podczas których możliwym staje się przekazanie uczniom sporej dawki wiedzy w przystępnej formie, którą zwykle bez problemu udaje się uczniom zapamiętać i szybko zrozumieć.