zs6zory, sp 13 żory, zs nr 6, g6

Selfpublishin co to takiego? Self publishing w Polsce – wydawnictwo rw2010

Selfpublishin co to takiego? Self publishing w Polsce – wydawnictwo rw2010

kwi 30, 2017

Wiele osób zastanawia się nad tym czym właściwie jest selfpublishing i co można zyskać na takim rozwiązaniu. Jak się okazuje, korzyści może być bardzo wiele, zwłaszcza dla autora książki, który w takim przypadku pozostaje o wiele bardziej niezależny i ma dużo większą kontrolę nad tym, jak ostatecznie będzie wyglądała jego publikacja.

Self publishing w Polsce – wydawnictwo rw2010

Warto zdać sobie sprawę z tego, że od surowego tekstu napisanego przez autora do finalanego wyglądu książki jest bardzo daleka droga, która potocznie jest nazywana procesem wydawniczym. W dużej liczbie przypadków, za kształt tego procesu odpowiedzialne jest konkretne wydawnictwo, które decyduje się na publikację książki. Wówczas autor ma zdecydowanie mniejszy wpływ. Self publishing w Polsce to rozwiązanie, które stale zyskuje na popularności. Coraz więcej osób decyduje się na to, aby z niego skorzystać. Główne korzyści to oczywiście większy wpływ na kształt publikacji a także kwestia ewentualnych zysków, którymi nie trzeba się dzielić z wydawnictwem. Na proces wydawniczy trzeba w takim przypadku poświęcić jednak sporo czasu i zaangażowania. Alternatywą może być wydawnictwo rw2010.