zs6zory, sp 13 żory, zs nr 6, g6

Ebook – definicja. Co to właściwie jest ebook?

Ebook – definicja. Co to właściwie jest ebook?

cze 30, 2017

Książki od wieków uważane są za skarbnicę wiedzy. Każdy człowiek, który chciał uchodzić za światły umysł musiał mieć w swoim domu pokaźną bibliotekę z wieloma woluminami. W dzisiejszych czasach nieco się to zmieniło, choć pasjonatów literatury wcale nie ubyło. Obecnie jednak, dla wygody i oszczędności miejsca, książki bardzo często wydawane są w formie cyfrowej – ludzie po prostu przerzucili się na ebooki.

ebook – definicja

Co to właściwie jest ebook definicja tego pojęcia wcale nie jest zbytnio skomplikowana. Popularny ebook to nic innego jak elektroniczna wersja książki – e od elektroniczna oraz book, co po angielsku znaczy nic innego jak ksiązka. Ebooki mogą być wydawane w różnych formatach, od tego będzie zależało, na jakim urządzeniu można będzie je otworzyć. Często konieczne jest zainstalowanie specjalnej aplikacji umożliwiającej czytanie książek wydanych w formie elektronicznej. Ebooki to bardzo wygodne rozwiązanie, wystarczy mieć przy sobie czytnik niewielkich rozmiarów i można przebierać w publikacjach – na jednym takim urządzeniu zmieści się bowiem więcej książek niż na pokaźnej półce w domowej biblioteczce.