zs6zory, sp 13 żory, zs nr 6, g6

Jak wygląda egzamin FCE?

Jak wygląda egzamin FCE?

cze 2, 2019

Kiedy zamierzamy zdobyć certyfikat FCE, powinniśmy wiedzieć jak wygląda sam egzamin i jak się do niego przygotować. Wszystkie najpotrzebniejsze materiały znajdziemy na stronie British Council. Jak wygląda test, po którym otrzymujemy certyfikat FCE?

Test w czterech częściach

Cały egzamin składa się czterech elementów. Pierwszym z nich jest Reading and Use of English, czyli test z czytania i użycia języka angielskiego. Sprawdza on czy rozumiemy tekst pisany i gramatykę. Ta część trwa godzinę i piętnaście minut i jest warta 40% całego wyniku. Później mamy Writing, czyli pisanie. Tutaj przyjdzie nam napisać maila albo innego rodzaju krótką formę pisemną. Będziemy mieli na to całą godzinę i dwadzieścia minut. Kolejną częścią będzie Listening, a więc słuchanie. Trwa to już tylko 40 minut. Ostania część to Speaking, gdzie będziemy musieli przeprowadzić krótką rozmowę z egzaminatorem, który sprawdzi czy dogadamy się w codziennych sytuacjach. Trwa to 14 minut i wchodzimy do sali parami wraz z jakimś innym kandydatem, który też chce zdobyć certyfikat FCE, tak samo jak my.