zs6zory, sp 13 żory, zs nr 6, g6

Metody tworzenia notatek a ich estetyka

Metody tworzenia notatek a ich estetyka

paź 11, 2020

Zapisując myśl, sformułowanie bądź przepisując cokolwiek na papier stosujemy różne metody estetyczne pomagające nam zapamiętać zapisaną treść. Czasem posługujemy się kolorami-ozdabiamy stworzone przez nas napisy, tworzymy wokół nich jakieś dodatki, które pomagają nam w lepszym zapamiętaniu czegoś w formie graficznej, czasem podkreślamy coś wielokrotnie, aby potem zwrócić na to większą uwagę a czasem zmieniamy czcionkę w celu wyodrębnienia szczegółu spośród reszty.

 

Wielokrotnie zapewne spotkaliśmy się z metodą stosowania markerów i kolorowych flamastrów, którymi również możemy coś wyróżnić wśród reszty napisanego tekstu. Metod jest tak naprawdę bardzo wiele, aby estetyczna kreacja naszych notatek pomogła nam w lepszym przyswojeniu wiedzy. Niektórzy preferują pozostawienie tekstu bez zmian-w jednym kolorze, gdyż tylko taka metoda pomaga im w sprawnym jego zapamiętaniu, inni wolą cały tekst stworzyć w jednym wybranym przez siebie kolorze, bo stosując ulubiony kolor, który odpowiednio im się kojarzy estetycznie również szybciej przyswajają wiedzę. Są również przypadki, gdzie klasycznie napisany tekst posiada jedynie miejscowo wyróżnione elementy, które również wpływają na dobre przyswojenie skondensowanej i umieszczonej na papierze wiedzy. Estetyka notatek wpływa również na nasze spojrzenie na tym oraz na zapamiętanie zawartej w nich treści. Nie jest to jednak żadna zasada, gdyż każdy z nas powinien stosować takie sposoby, jakie są dla nas najbardziej efektywne.