zs6zory, sp 13 żory, zs nr 6, g6

Faktura proforma zapłacona – faktura proforma 2013 – 2018. Co to jest proforma?

Faktura proforma zapłacona – faktura proforma 2013 – 2018. Co to jest proforma?

sie 22, 2018

W polskim prawie gospodarczym funkcjonują różnego rodzaju dokumenty księgowe, a także finansowe. Są one bowiem konieczne dla udokumentowania przeprowadzonej transakcji sprzedaży towaru bądź też uzyskania zapłaty. Ich rodzaj w dużej mierze zależy od rodzaju opodatkowania tej firmy, która to bierze udział konkretnej w transakcji.

faktura proforma 2013 – 2018

Dlatego też mamy do dyspozycji między innymi rachunki, a także faktury takie jak na przykład proforma 2013, czy też faktura proforma 2018. Od czasu do czasu można również spotkać się z tym, że wykorzystywane są w obrocie faktury pro forma.

faktura proforma zapłacona

Zgodnie z polskim prawem faktura proforma zapłacona nie jest dokumentem księgowym, jak i również nie stanowi podstawy do uiszczenia opłaty, a także nie jest ona dowodem zrealizowanej transakcji. Wysyła się ją jako jeden z elementów oferty, który informuje o tym, jak rzeczywista faktura będzie wyglądać, a także i z czego się będzie składać oraz jakie będą koszty zawartej transakcji.

 

Warto zaznaczyć, że można ją wysłać jako formę wezwania do zapłaty, formę informacji o kosztach bądź też jako zapowiedź wystawienia faktury właściwej w niedalekiej przyszłości.