zs6zory, sp 13 żory, zs nr 6, g6

Nauka języka obcego

Nauka języka obcego

wrz 30, 2020

Jak polubić naukę języka? To pytanie zadają sobie najczęściej Ci, którzy posiadają szczere chęci do nauki języka obcego, ale idzie im to opornie, ponieważ pomimo, iż mają oni stabilną i solidną motywację do pracy to język ten nie przypadł im do gustu.

 

Często jednak zdają sobie sprawę, że dany język może być im przydatny, a w niektórych przypadkach nawet wskazane jest, aby się go nauczyli-zazwyczaj problem ten dotyczy osób, które na przykład wyjeżdżają do kraju, w którym dany język obowiązuje, bądź pracują z ludźmi, którzy się danym językiem posługują. Nawet jeśli posiadają tak zwany „native-language”, którym zazwyczaj jest język angielski i radzą sobie w komunikacji z nimi właśnie za jego pomocą to często do nauki oryginalnego języka danego kraju (mowa tutaj o krajach nieanglojęzycznych) przyciąga go po prostu klasyczna ciekawość i chęć nauczenia się komunikatywnego posługiwania danym językiem.

 

Często przeszkodą stają się jakieś rzeczy pośrednie, sprawiające trudność wielu osobom rozpoczynającym naukę języka. Należą do nich na przykład gramatyka czy skomplikowane konstrukcje danego czasu. Wtedy często następuje niechęć wywołana opornością nauki danego materiału. Nie warto jednak traktować tego typu czynników jako powodów do zrażania się do nauki danego języka. Jasne, że warto posiadać przynajmniej podstawową wiedzę na temat poprawności gramatycznej obecnej w danym czasie, ale nie należy traktować jego jako przeszkodę świadczącą o naszych umiejętnościach językowych, które wychodzą najlepiej przy komunikacji. Warto postawić zatem na naukę żywego języka, to znaczy poprzez osłuchanie się z nim i rozmowę. Ćwiczeniem służącym do praktyki tej metody sprawdzić się może na przykład słuchanie muzyki i podcastów w danym języku albo oglądanie filmów z napisami w również tym właśnie wybranym języku.

Nauka języka obcego może stać się o wile łatwiejsza z avalon.lublin.pl sprawdź ofertę!