zs6zory, sp 13 żory, zs nr 6, g6

Podyplomowe to też studia

Podyplomowe to też studia

mar 11, 2018

Co po studiach?

Studia nie kończą się zaraz po uzyskaniu pierwszego tytułu. Zawsze istnieje możliwość dalszego rozwoju naszej wiedzy, poprzez kontynuowanie ich na stopniu magisterskim, lub doktorancki. Ponadto zawsze istnieje możliwość podjęcia tzw. studiów podyplomowych, które są formą swego rodzaju uzupełnienia, lub poszerzenia wiedzy z danego zakresu. Z reguły trwają one 2 lata i są płatne (każdy semestr osobno – nawet do kilku tysięcy złotych). Związane są one z uczęszczaniem na spotkania z prowadzącymi weekendami, i podobnie jak w pełnowymiarowych studiach tu też są egzaminy i zaliczenia. Taka forma jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują powiększenia swoich kwalifikacji np. w celu objęcia nowego stanowiska, czy podjęcia danej pracy.

 

Bardzo często mogą być one wykonywane wraz z wykonywaniem zawodu, wiąże się to jednak z ciągłym wysiłkiem przez 7 dni w tygodniu. Jeśli interesują nas studia podyplomowe terapia pedagogiczna w Krakowie warto zainteresować się ofertą Wyższej Szkoły Biznesu zlokalizowanej m. in w Krakowie, gdzie za 3 semestry zapłacimy 2900 zł. Oferuje ona przygotowania do wykonywania zawodu w szkołach i zapewnia odpowiednie wyuczenie do pracy z dziećmi i prowadzenia zajęć dydaktycznych.