zs6zory, sp 13 żory, zs nr 6, g6

Pierwsza pomoc w przedszkolach. Zajęcia dla dzieci – Pierwsza pomoc Kraków

Pierwsza pomoc w przedszkolach. Zajęcia dla dzieci – Pierwsza pomoc Kraków

gru 22, 2017

W dzisiejszych czasach bardzo ważnym elementem w nauce młodych ludzi jest pierwsza pomoc. Została ona wprowadzona w system edukacyjny dosyć niedawno. Powodem wprowadzenia jej w system edukacyjny była bardzo mała świadomość ludzi o tym jak należy udzielać pomocy ludziom w skrajnych wypadkach. Dzięki czemu opracowany został schemat nauki pierwszej pomocy dla liceów, gimnazjów, później szkół podstawowych.

 

W dużych miastach takich jak Kraków, gdzie wszystko się bardzo prężnie rozwija, tuż za szkołami poszły także przedszkola. Przedszkola zaczęły organizować zajęcia dla dzieci, podczas których już nawet przedszkolaki zostają uczone jak udzielać pierwszej pomocy w sytuacji, kiedy wypadek tego wymaga i w jaki sposób należy wzywać pomoc jeśli nie wiemy jak udzielać pomocy. Takie wpajanie wiedzy młodym ludziom jest bardzo ważne, ponieważ w późniejszych etapach nauki zostaje ona już tylko utrwalona i pozostanie w pamięci człowieka na bardzo długo. A jest to wiedza, którą trzeba posiadać na całe życie, ponieważ nigdy nie wiadomo kiedy zostaniemy postawieni w sytuacji, w której trzeba będzie pomóc drugiemu człowiekowi lub sobie samemu.