zs6zory, sp 13 żory, zs nr 6, g6

Edukacja poprzez gry

Edukacja poprzez gry

sie 20, 2019

Gry komputerowe to z reguły tylko i wyłącznie rozrywka. Wie to każdy. Lecz czy zwykły gracz widział by grę jako element edukacyjny ? Tu otwiera się kolejna zaleta gier, która zostaje zapomniana przez osoby sceptycznie nastawione do cyfrowej rozrywki.

Mówi się że granie w gry do niczego nie prowadzi i jest stratą czasu. Jak by się wydawało, nie jest to tylko i wyłącznie bezrozumna rozrywka dla zabicia czasu. Produkcje mogą być przeznaczane pod naukę. Proste gry mogą uczyć liter, kolorów, a nawet języka.
Patrząc na rosnące znaczenie zawodów takich jak programista czy mechatronik, powstaje coraz więcej gier edukacyjnych, które łączą w sobie rozrywkę z nauką programowania, czy to robotów czy mniejszych urządzeń. Nie licząc tego, niektóre produkcje są przeznaczone po to, aby rozwijać w najmłodszych kreatywność jaki wyobraźnię.
Trzeba wspomnieć, że niektóre szkoły stosują właśnie tego typu metody aby dokształcać najmłodszych, aby mieli poczucie czegoś nowego. Inna forma wskazana w skutecznym nauczaniu, ponieważ przełamuje ona dotychczasowe schematy.
Co by dużo nie mówić, trzeba przyznać, że wykorzystywanie gier w edukacji, jest dla nich na wielki plus, a który zawsze zostaje pominięty przy wymienianiu pozytywów cyfrowej rozrywki.