zs6zory, sp 13 żory, zs nr 6, g6

Praca redaktora – dla kogo będzie odpowiednia? Kto to jest redaktor prowadzący – co robi?

Praca redaktora – dla kogo będzie odpowiednia? Kto to jest redaktor prowadzący – co robi?

maj 3, 2017

Wiele osób po skończonych studiach humanistycznych zastanawia się co dalej począć ze swoją karierą zawodową. Warto rozważyć opcję, jaką jest redaktor prowadzący.

kto to jest redaktor prowadzący

Kto to jest redaktor? Jak sama nazwa wskazuje, zadaniem redaktora jest redakcja tekstu. Taka osoba jest potrzebna zarówno przy wydawaniu książki jak i w gazetach. Artykuły, choć często ciekawe często zawierają mnóstwo błędów stylistycznych czy gramatycznych.

Co robi redaktor

Co robi redaktor? Jego zadaniem jest doprowadzenie tekstu do takiej wersji, która będzie poprawna i spodoba się czytelnikowi. Pracy redaktora nie można sprowadzać jednak jedynie do samej korekty tekstu. Na przykład w czasopismach ukazujących się na rynku, redaktor naczelny odpowiada za całokształt gazety, decyduje między innymi które artykuły ukażą się w kolejnym numerze czy też na jakie tematy warto zwrócić szczególną uwagę. Praca redaktora to z pewnością jest ciężki kawałek chleba, jednak potrafi przynieść wiele satysfakcji. Na wielu uczelniach istnieje kierunek o specjalności edytorskiej, na której kształcą się przyszli redaktorzy książek i gazet, a także programów telewizyjnych.