zs6zory, sp 13 żory, zs nr 6, g6

Wydawnictwo self publishing – publikacja książki na własną rękę

Wydawnictwo self publishing – publikacja książki na własną rękę

kwi 23, 2017

Proces wydawniczy to bardzo skomplikowana sprawa. Jest on znacznie trudniejszy w przypadku autorów o niewyrobionym nazwisku, którzy często odsyłani są z wydawnictwa z kwitkiem. Panuje przekonanie o tym, że niezwykle trudno jest wypuścić na rynek swoją pierwszą książkę.

Wydawnictwo self publishing

Wielu autorów stoi przed poważnym dylematem dotyczącym tego, czy próbować znaleźć wydawnictwo, które wreszcie zainteresuje się debiutantem, czy spróbować publikacji na własną rękę. Selfpublishing staje się z roku na rok coraz bardziej popularny w naszym kraju. Wydawnictwo self publishing umożliwia wydanie książki bez znaczącej ingerencji w jej treść osób trzecich. Oczywiście, aby czytelnik był zainteresowany końcowym materiałem, to surowy tekst powinien przejść cały proces wydawniczy, jednak w przypadku wydawania książki na własną rękę autor ma nad tym procesem znacznie większą kontrolę. W selfpublishingu wcale nie chodzi o to, aby wszystko robić samemu. Można kolejne etapy procesu wydawniczego zlecać doświadczonym osobom, jednak to ostateczna decyzja zależy od autora komu i na jak dużą ingerencję w treść książki pozwoli.