zs6zory, sp 13 żory, zs nr 6, g6

York – charakterystyka rasy

York – charakterystyka rasy

sty 5, 2018

Psy rasy Yorkshire Terrier to małe pieski, które często spostrzegane są jako niewymagające pupile o miłym usposobieniu. To jedynie część prawdy o tych psach. Choć Yorki przeciętnie ważą zaledwie od trzech do czterech kilo, ich żywiołowa natura sprawia, że z pewnością nie powinny nosić miana kanapowych leniwców.

 

Ogromne pokłady energii sprawiają, że jest to rasa dla ludzi, którzy cenią sobie aktywność fizyczną, która angażuje zarówno psa, jak i właściciela. Psy te należą do Terrierów, które są odmianami psów myśliwskich – naturalnie uwielbiają ruch na świeżym powietrzu. Yorki to doskonałe kompany spacerów po lesie i kąpieli w jeziorze. Niestety, ich pielęgnacja jest również bardzo wymagająca: długie owłosienie powinno być regularnie czesane i obcinane. W pielęgnacji tych psów nie możemy zapomnieć o stosowaniu delikatnych, odpowiednich dla tego typu owłosienia szamponów, które szczególnie sprawdzą się po długich spacerach. Yorki jednak odwdzięczą się niespożytą energią i wielkim sercem, które rozkocha w sobie wszystkich miłośników żywiołowych i chętnych do zabawy, niewielkich ras psów.