zs6zory, sp 13 żory, zs nr 6, g6

Dlaczego ebooki są takie drogie? Koszt zakupu ebooków

Dlaczego ebooki są takie drogie? Koszt zakupu ebooków

cze 13, 2017

Miłośnicy literatury dzielą się na dwie grupy. Pierwsza z nich uznaje jedynie papierowe wersje książek, które można dotknąć, przekartkować, powąchać świeżą farbę drukarską. Z kolei druga grupa ponad te doznania bardziej ceni wygodę – wybierają więc książki wydane w wersji elektronicznej, czyli ebooki.

dlaczego ebooki są takie drogie

Można często spotkać się z pytaniem o to, dlaczego ebooki są drogie. Warto się nad tym głębiej zastanowić – czy faktycznie są one aż tak drogie? W większości przypadków cena książki w wersji elektronicznej niewiele się różni od wydania papierowego. Co więcej, często zdarzają się promocje, na których ebooki można kupić w bardzo atrakcyjnej cenie. Jednak dla wielu osób cena ta jest zaporowa. Dlaczego ebooki są takie drogie? Trzeba zdać sobie sprawę z tego, że autor książki pisze po to, aby zarobić. Niezależnie od tego, czy wyda książkę tradycyjną czy elektroniczną, to naturalne jest to, że z publikacji musi czerpać zyski. W przeciwnym razie, gdyby ebooki były o wiele tańsze, to pisanie stałoby się zupełnie nieopłacalne, chociaż już teraz wielu pisarzy narzeka na niskie dochody jakie można uzyskać z publikacji.