zs6zory, sp 13 żory, zs nr 6, g6

Rodzaje testu IELTS

Rodzaje testu IELTS

sie 2, 2019

Kiedy planujemy przeprowadzić się za granicę lub wyjechać tam do pracy albo na studia, często może się okazać, że będziemy musieli zdać egzamin IELTS. Dzięki certyfikatowi, który z niego otrzymamy, będziemy mogli udowodnić, że mówimy w języku angielskim. Jednak ten test ma kilka różnych rodzajów dopasowanych do zdających. Jak wybrać ten właściwy?

IELTS Academic

Ten rodzaj egzaminu jest przeznaczony dla osób, które chcą iść na studia wyższe za granicą. Przygotowanie do niego będzie obejmowało zagadnienia związane z danym kierunkiem studiów, a dzięki niemu będziemy mogli kontynuować edukację bez żadnych zmartwień.

IELTS General Training

Kolejny rodzaj egzaminu ma na celu przygotowanie nas do pracy w danym kraju lub edukacji na niższych stopniach. Uważa się go za znacznie łatwiejszego, niż wersję Academic. Musimy jednak pamiętać, że nie będzie on wystarczający na wszystkich kierunkach studiów.

Egzamin dopasowany do zawodu

Jeśli jedziemy za granicę po to, żeby wykonywać konkretny zawód, możemy zdecydować się na test, który nas do tego przygotuje. Będzie on skierowany na konkretne zagadnienia.