zs6zory, sp 13 żory, zs nr 6, g6

Ile kosztuje egzamin FCE?

Ile kosztuje egzamin FCE?

maj 30, 2019

Certyfikaty potwierdzające naszą znajomość języka angielskiego są nam potrzebne kiedy chcemy pracować lub uczyć się za granicą. Nie da się jednak ukryć, że mogą być one naprawdę kosztowne, a ich cena może odstraszać. Kiedy wpiszemy w wyszukiwarkę hasło “FCE cena” możemy się nieźle zdziwić. Ile właściwie kosztuje podejście do tego egzaminu?

FCE cena

Na chwilę obecną cena egzaminu FCE wynosi 625 złotych i, co za tym idzie, jest to jeden z najtańszych egzaminów językowych, do których możemy podejść. Zazwyczaj kosztują one dużo ponad 700 złotych. Płatności możemy dokonać albo w ich placówce (jest ich 14 w całej Polsce i są rozsiane po różnych miastach), albo przez internet. Ważne jest też to, że jeśli chcemy zrezygnować z napisania testu, musimy zrobić to wystarczająco wcześniej, jeśli chcemy odzyskać pieniądze. Zazwyczaj są to dwa tygodnie przed planowanym egzaminem, ale ta data może ulec zmianie, więc warto obserwować ich stronę internetową. Mimo tego, że FCE cena jest dość wysoka, warto podejść do tego testu, bo nie można go nie zdać, a może się on okazać bardzo przydatny.