zs6zory, sp 13 żory, zs nr 6, g6

Dzień egzaminu – jak się zachować?

Dzień egzaminu – jak się zachować?

maj 12, 2019

Kiedy zdecydujemy się na to, że chcemy zdobyć certyfikat FCE, musimy wiedzieć jak przygotować się do samego egzaminu. Oprócz tego, że będziemy musieli się do niego pouczyć i rozwiązać trochę próbnych arkuszy, warto wiedzieć jak zachować się na samej sali egzaminacyjnej.

Przed testem

Bardzo ważne jest to, żeby przyjść na egzamin pół godziny przed jego rozpoczęciem. Dzięki temu będziemy mogli na spokojnie usiąść na swoim miejscu i wysłuchać wszystkich ogłoszeń organizatorów. Musimy mieć przy sobie długopis, a najlepiej kilka, na wypadek, jakby któryś z nich przestał pisać. Możemy też zabrać wodę, ale będziemy musieli postawić ją na podłodze koło naszego krzesła. Dzięki temu nie rozlejemy jej na arkusz egzaminacyjny. Bardzo ważne jest też to, żeby wyłączyć telefon i inne urządzenia takie jak zegarki z alarmem czy tablety. Wyciszenie ich nie będzie wystarczające, bo podczas części ze słuchaniem mogą pojawić się zakłócenia spowodowane działaniem naszego telefonu czy tabletu.
Stosując się do tych kilku prostych zasad bez trudu uda nam się zdobyć wymarzony certyfikat FCE