zs6zory, sp 13 żory, zs nr 6, g6

Co wziąć pod uwagę przy wyborze języka obcego?

Co wziąć pod uwagę przy wyborze języka obcego?

lis 15, 2019

Znajomość języków obcych to dziś podstawa. Przydają nam się na każdym kroku. W pracy, w czasie podróży czy przy szukaniu informacji w internecie. Pozwalają szybciej rozwijać siebie i swoje zainteresowania.

Ważny wybór

Jeśli dopiero zaczynamy naszą karierę zawodową na pewno zastanawiamy się jakich języków opłaca się uczyć. Każdego warto się uczyć. Jednak żeby odpowiedzieć sobie na pytanie, który będzie najbardziej opłacalny dla nas, powinniśmy poznać nasze motywacje do nauki. Jeśli chcemy zostać lekarzem warto postawić na biegłą naukę języka angielskiego. Otworzy to nam drzwi do większości stażów zagranicznych. Normą staje się, że od lekarzy wymaga się umiejętności współpracy z pacjentami angielskojęzycznymi. Warto na bieżąco śledzić informację o danym zawodzie i możliwości rozwoju jakich możemy się podjąć. Powinno to ułatwić właściwy wybór.

Miejsce zamieszkania

Dobrym pomysłem jest również wzięcie pod uwagę miejsca zamieszkania. To gdzie aktualnie mieszkamy lub chcielibyśmy mieszkać jest istotne. Wiele polskich miast graniczy z zagranicą np. Niemcami i są oni tam częstymi gośćmi. Podobnie jeśli mieszkamy np. we Wrocławiu możemy spotkać wielu turystów właśnie z tego kraju. W takich miastach znajomość języka niemieckiego może być niezwykle ceniona. Żyjąc na co dzień w Gdańsku zdecydujmy się na język rosyjski.

Warto również wziąć pod uwagę nasze osobiste odczucia wobec danego języka. Nauka niektórych przyjdzie nam łatwiej innych wręcz przeciwnie. Nie zawsze warto na siłę się męczyć. Należy kierować się pod tym względem własną intuicją.