zs6zory, sp 13 żory, zs nr 6, g6

Silniki za zaburtowe

Silniki za zaburtowe

lip 26, 2020

Gdy rozpoczynamy naszą przygodę z żeglarstwem w pierwszej kolejności marzymy o własnej łodzi, niestety to nie wszystko. Musimy skompletować cały ekwipunek wraz z silnikiem zaburtowy, dzięki ktoremu będziemy się sprawnie i szybko poruszać po wodzie. Pamiętajmy jednak, że silniki zaburtowe do łodzi powinny być odpowiednio dobrane do naszych potrzeb i możliwości związanych z naszą jednostką pływającą. Z tego też powodu nie musimy wcale do małej łodzi kupować najdroższego silnika. Doświadczony sprzedawca na pewno podpowie nam jakie parametry powinien mieć silnik do naszej łodzi.

Wybieramy silnik do łodzi

Przede wszystkim musimy zdecydować czy potrzebujemy silnika elektrycznego czy spalinowego. Kolejnym kryterium jest moc silnika oraz odpowiednią śruba. Wszystkie te kategorie oczywiście można omówić z ekspertem w sklepie zajmującym się asortymentem żeglarskim. Pracujący tam pasjonaci na pewno rozwijają każdy nasz problem k pomogą dobrać odpowiedni silnik do naszej łodzi w rozsądnej cenie, ponieważ akurat silnik zaburtowy jest dosyć kosztowny.
Pamiętajmy jednak, że to właśnie silnik zaburtowy zapewnia nam bezpieczeństwo i komfort szczególnie na morzu, ponieważ nie tylko pomaga nam przemieszczać się szybko i bez wysiłku ale również zapewnia nam możliwość podłączenia lampy wieczorem czy też rozładowanie telefonu. Jak widząc to właśnie dzięki akumulatorów przy silniku mamy takie możliwości.
Dobór odpowiedniego silnika powinien być poparty fachową wiedzą. Jednak jeśli dopiero zaczynamy przygodę z żeglarstwem warto poprosić o pomoc profesjonalistą w sklepie, który na pewno pomoże nam podjąć właściwą decyzję.
Pamiętajmy również, że będąc właścicielem w pełni wyposażonej łodzi po sezonie jesienno-zimowym powinniśmy sprawdzić cały nasze sprzęt, czy nie uległ awarii czy też zniszczenie. Mowa tu przede wszystkim właśnie o silniku, ponieważ jest to jeden z droższych elementów naszego wyposażenia. Jednak gdy nasz sprzęt jest w pełni sprawny możemy znów ruszać na kolejną przygodę.