zs6zory, sp 13 żory, zs nr 6, g6

Po co nam certyfikat FCE?

Po co nam certyfikat FCE?

cze 12, 2019

Coraz więcej osób decyduje się na to, żeby zdobyć certyfikat FCE, a więc specjalny dokument, który udowadnia, że mówmy po angielsku na poziomie B2. Możemy go zdobyć poprzez napisanie specjalnego testu, na który możemy zapisać się przez stronię British Council. Ale czy w ogóle warto do niego podchodzić? I co nam daje certyfikat FCE?

Praca i studia za granicą

Test FCE pisze się przede wszystkim po to, żeby móc później udowodnić, że zna się język angielski na określonym poziomie (może to wyglądać inaczej w przypadku pozostałych testów, ale w tym jest to poziom B2). Dzięki temu będziemy mogli szukać pracy za granicą lub rozpocząć tam studia. Taki certyfikat jest uznawany przez większość uczelni w Wielkiej Brytanii, podobnie z firmami, które zatrudniają obcokrajowców. Dzięki temu, że napiszemy taki test, będziemy mogli w prosty sposób udowodnić naszą znajomość języka angielskiego, a potencjalni pracodawcy nie będą mogli jej podważyć. Jeśli więc planujemy pracę lub studia za granicą, powinniśmy zdecydować się na napisanie takiego testu, bo certyfikat FCE będzie wyjątkowo pomocny.