zs6zory, sp 13 żory, zs nr 6, g6

Komputer i jego zawartość

Komputer i jego zawartość

lut 7, 2017

Jedną z najlepszych technologii naszych czasów, jest komputer i sieć internetowa. Obecnie można zauważyć, że komputer znajduje się w każdym domu i w każdym miejscu pracy. Służy on różnym celom, często zawodowym ale i prywatnym. Jest to urządzenie o wielkich możliwościach, szczególnie podłączone do sieci internetowej. Praca na komputerze jest łatwa i przyjemna, komputery są coraz bardziej nowoczesne i zapewniają większe możliwości. Są bardziej intuicyjne i pomocne, bo dopasowują się do potrzeb i oczekiwań swojego użytkownika.

 

Każdy komputer ma też w internecie swój własny adres, po którym można go namierzyć, nawet z drugiego końca świata. Jest to adres IP, czyli numer komputera rozpoznawalny w sieci internetowej albo w lokalnej sieci. Twoje IP, można łatwo znaleźć w swoim komputerze. Jest to ciąg liczb zapisany w formie czterech oktetów, które są od siebie oddzielone kropkami. Każdy komputer ma inny adres IP, tak by był on jedyny i niepowtarzalny. Są specjalne programy, w których wyszukuje się konkretne numery ip w sieci, szczególnie często są one wykorzystywane przez policję i inne służby.