zs6zory, sp 13 żory, zs nr 6, g6

Przydatna umiejętność researchu

Przydatna umiejętność researchu

paź 30, 2020

Wielokrotnie wielu z nas spotkało się z taką popularną opinią: „jak możesz tego nie wiedzieć?” i odczuwało pewne skrajne emocje związane z tym stwierdzeniem. Czasem zdziwienie, czasem wstyd a czasem poczucie winy.

 

Każdemu człowiekowi, który posiada wiedzę w określonej dziedzinie, zgłębia tę wiedzę i interesuje się wybranym tematem zapewne łatwiej jest się w tych obszarach poruszać i wiele kwestii z nimi związanych nie stanowi już dla niego zagadki. Nie jest jednak powiedziane, że w innej dziedzinie, która nie jest dla niego ważna człowiek ten się odnajdzie i będzie o niej wiedział wszystko bądź nawet umowne „cokolwiek” i to zupełnie normalne. Człowiek zdolny jest do czynienia wielu rzeczy, ale nie jest chodzącą encyklopedią. I to jest jak najbardziej normalne i jak najbardziej w porządku.

 

W momencie, gdy dana dziedzina stanie się dla niego istotna-wtedy w odpowiednim momencie człowiek ten zgłębi się w nią dokonując researchu, czyli po prostu szukając informacji na jej temat w celu zgłębienia wiedzy. Człowiek uczy się całe życie i na każdym jego etapie ma prawo odkrywać-nie wszystko musi być zawsze od razu jasne, czasem potrzeba czasu i cierpliwości, aby coś zrozumieć. Na tym właśnie polega rozwój, który nie miałby racji bytu, gdyby ludzie już z założenia posiadali wiedzę absolutną. Byłoby przede wszystkim niesamowicie nudno, bo wszelkie możliwe rzeczy zostałyby już dawno odkryte a co za tym idzie-umarłaby kreatywność i twórczość.