zs6zory, sp 13 żory, zs nr 6, g6

Śniadanie i kolacja, a może obiad?

Śniadanie i kolacja, a może obiad?

kwi 1, 2017

Rozpoczynasz swoją przygodę z hodowlą rybek? W Twoim akwarium pływają wyjątkowe, przepiękne okazy? To połowa drogi za Tobą, czas na naukę opieki, prawie jak z dzieckiem, może tylko przewijania brak. Podstawowe pytanie które nasuwa się często jest jak karmić ryby akwariowe? Nie ma konkretnych ilości, każdy musi wyczuć, doświadczeni akwaryści mówią, że na ilość podawanego pokarmu wpływa wiele czynników. Karmienie ryb akwariowych wcale nie jest takie proste i oczywiste.

 

Podstawową zasadą jest podawanie mniejszej ilości i stopniowo zwiększanie. Lepiej podać mniej jedzenia, niż za dużo. Warto zwrócić uwagę na pokarm, powinien zniknąć po kilku minutach, jednakże gdy nadal pływa należy go usunąć. Zbyt dużo pokarmu zaczyna gnić, a w wodzie rozwijają się bakterie i glony. Co ważne wszystko zależy od tego ile ryb pływa w naszym akwarium oraz jakiej one są wielkości. Z czasem każdy nabierze wprawy, będzie wiedział czy nasi podopieczni nadal są głodni. A ile posiłków dziennie rybka lubi zjeść? Niektórzy podają nawet pięć, jednakże dwa śniadanie i kolacja spokojnie wystarczą. Jeden posiłek jest stanowczo za mało.