zs6zory, sp 13 żory, zs nr 6, g6

Ile warty jest miód lipowy?

Ile warty jest miód lipowy?

cze 18, 2020

Polacy coraz częściej doceniają właściwości miodu. Zaczynamy szukać różnych ofert w Internecie albo przeczesujemy półki sklepowe chcąc znaleźć ten dobry gatunek. Jednym z najczęściej wybieranych miodów jest rodzaj lipowy. Nic dziwnego, w końcu jego smak jest nie tylko słodki, ale też delikatny. Dlatego w wersji płynnej nadaje się do herbat, a po skrystalizowaniu jego kremowa konsystencja pasuje do posmarowania kanapek. Miody w świadomości ludzi zaczynają być postrzegane jako naturalne lekarstwa na różne dolegliwości, zatem pozostaje tylko rozeznać się w cenach i zacząć regularnie kupować ten produkt!

ZALETY JEDZENIA MIODU

Od wieków miód był postrzegany jako cenna słodycz. Przed powstaniem masowej produkcji cukru, to właśnie on był dodawany do potraw oraz innych dań lub napojów. Miód pomaga w przeziębieniach i grypach, reguluje ciśnienie krwi, wspomaga funkcjonowanie mięśnia sercowego oraz wątroby. Pozwala obniżyć poziom stresu jeśli nasze nerwy są przewrażliwione, inne rodzaje miodu wspomagają działanie dróg moczowych i oddechowych, jeszcze inne łagodzą stany zapalne gardła albo zapobiegają kaszlowi. Jak widać pozytywów miodu jest dużo, a to i tak nie wszystkie.

SKŁAD

W składzie miodu przeważają cukry. Poza nimi występują też kwasy organiczne oraz olejki eteryczne regulujące smak produktu. Można wyróżnić także witaminy głównie z grupy B, ale też witaminę A i C. Ze składników mineralnych dominuje potas, w mniejszej ilości wapń, żelazo, magnez i mangan.

Cena miodu lipowego

Cena uzależniona jest od wagi miodu jaką chcemy kupić. W większych supermarketach sprzedaje się często małe słoiki, ale jakość tego miodu pozostawia wiele do życzenia. Najlepiej kupować prosto od pszczelarza w jego pasiece. W niektórych ofertach można znaleźć 375 gramowy słoik miodu w cenie od 15-25 złotych. Ale najczęściej sprzedawane są kilogramowe słoiki. Średnia cena takiego lipowego miodu z gospodarstwa waha się w przedziale 35-40 złotych, jednak jest to uwarunkowane także ilością zbiorów oraz ich wartością.

Sprawdź ofertę miodów na miodowewzgorze.pl/.