zs6zory, sp 13 żory, zs nr 6, g6

Gałki meblowe – przegląd najpopularniejszych materiałów

Gałki meblowe – przegląd najpopularniejszych materiałów

mar 12, 2020

Wykorzystywane w meblarstwie gałki, z uwagi na bogate wzornictwo i wysoką funkcjonalność, cieszą się nie mniejszą popularnością niż klasyczne uchwyty. Różnorodność materiałów, z jakich zostały wykonane sprawia, że bez problemu dopasujemy je do własnych oczekiwań. Oto kilka przykładowych rozwiązań!

Klasyczne drewno

Wykonane z drewna gałki meblowe to jeden z popularniejszych wyborów, jeśli chodzi o tę grupę produktów. Swoim stylem dopasują się nie tylko do tradycyjnego wzornictwa, ale z powodzeniem uświetnią także nowoczesne meble, przełamując ich minimalistyczny design.

Masa perłowa

To mniej popularny materiał niż drewno lub tworzywa sztuczne, jednak wciąż chętnie wykorzystywany w meblarstwie. Gałki do mebli wykonane z masy perłowej wyróżniają się eleganckim wzornictwem i mogą stanowić prawdziwą ozdobę mebli – np. tych, które pojawią się w naszym salonie, kuchni czy gabinecie.

Nieśmiertelna ceramika

Ceramiczne gałki do mebli dostępne są w wielu wariantach, kolorach i kształtach. Z uwagi na te zalety chętnie wykorzystywane są w dekorowaniu mebli, które pojawią się w pokoju dziecięcym, sypialni czy przestrzeni publicznej.

Metal

Metalowe akcenty pozwalają na podkreślenie wzornictwa mebli w stylu rustykalnym, prowansalskim czy industrialnym. Wykonane w ten sposób gałki, przy ich odpowiedniej impregnacji, chętnie wykorzystywane bywają także jako wyposażenie mebli zewnętrznych – np. tych, które ulokujemy w naszych ogrodach lub na balkonach.