zs6zory, sp 13 żory, zs nr 6, g6

Czy płyta MDF jest wodo i ognioodporna?

Czy płyta MDF jest wodo i ognioodporna?

lip 21, 2022

Czy płyta mdf jest odporna na działanie wody oraz ognia? Mimo, iż jest ona niezwykle popularna, to niewiele wiadomo na temat tego rodzaju właściwości. W zasadzie większość mebli, które nas otaczają zostały wykonane z płyty meblowej. Głosy co do jej funkcjonalności są podzielone – niektórzy uważają ja za rozwiązanie idealne, inni wręcz przeciwnie. Czy więc warto z niej korzystać i czy ta płyta jest odporna na działanie wody oraz ognia? Oto garść sprawdzonych porad oraz informacji dotyczących płyty MDF.

Czy płyta MDF jest wodo i ognioodporna?

Czy płyta MDF jest wodo i ognioodporna? Niestety, nie jest, ale można ją odpowiednio zabezpieczyć. Płyta MDF jest w pełni wykonana z wiórów drewnianych oraz syntetycznych klejów oraz żywic. Są to materiały łatwopalne i nie warto używać w ich otoczeniu otwartego ognia. Oczywiście, w normalnym użytku nie powinno nic się stać, jednak długa ekspozycja na ogień może skończyć się tragicznie w przypadku płyty MDF.

Płyta MDF również nie jest odporna na działanie wody, ale nie oznacza to, że nie można jej używać w łazienkach, czy w kuchni. Płyta, mimo iż bardzo może chłonąć wodę, to można ją skutecznie zabezpieczyć przed nią. Aby tak się stało, konieczne jest wykorzystanie specjalnego laminatu bądź okleiny. Zabezpieczenie w ten sposób jest bardzo trwałe, a dodatkowo, taka płyta będzie bardzo odporna i trwała.

W jakich grubościach kupimy płytę MDF?

Płyta MDF dostępna jest w grubościach od 5 do 44 mm, a wybór odpowiedniej grubości uzależniony jest od tego, do czego ta płyta będzie wykorzystywana. Jej zakup również uzależniony jest od tego czy jest laminowana czy oklejona.

Gdzie szukać płyt MDF w najlepszych cenach?

Kupno płyty MDF nie jest tak skomplikowane jak mogłoby się wydawać. Dobrej jakości płytę można kupić przez internet. Dodatkowo, zamawiając płytę online nie musisz martwić się o logistykę i jedynie podajesz wymiary jakie cię interesują. Ceny w internecie są również o wiele niższe.