zs6zory, sp 13 żory, zs nr 6, g6

Przepis na danie do szkoły.

Przepis na danie do szkoły.

sie 4, 2020

W dzisiejszych zabieganych czasach trudno dbać o prawidłowe odżywianie swojego dziecka. Przygotowywanie mu śniadań nie eliminuje ryzyka, że nasza pociecha zdecyduje się na posiłek w fastfoodzie. By zachęcić dziecko do spożycia zdrowego posiłku trzeba się dobrze nagłowić. Nie jest to jednak całkowicie niemożliwe! Prezentujemy państwu rozwiązania czyniące szkolne przepisy kulinarne atrakcyjnymi dla jakże wymagającego, małoletniego człowieka. Możemy z niemal stuprocentową pewnością zagwarantować, że tym przepisom nie oprze się żaden niejadek.

Przygotowanie zdrowego i smacznego posiłku dla naszego dziecka wcale nie musi przypominać wspinaczki na Mount Everest. Najczęściej wybieraną przez rodziców opcją jest przygotowywanie lunchboxów. Pomieścić w nich można niemal wszystko. Oto nasze propozycje

Omlet ze szpinakiem

Szpinak kojarzyć się może ze zmorą dzieciństwa. Jednak odpowiednio przyprawiony, może stanowić smaczny i przede wszystkim niezwykle bogaty w składniki odżywcze element diety. Nasz omlet to najlepszy sposób na przemycenie trochę tego zielonego cudu do diety dziecka.

Składniki
-2 jajka
-pół szklanki posiekanego świeżego szpinaku.
-20g dowolnej mąki pełnoziarnistej.
-ząbek czosnku.
-suszone pomidory.
-sól i pieprz.
-oliwa z oliwek do smażenia.

Sposób przygotowania
1. Jajka porządnie roztrzepujemy i wsypujemy mąkę.
2. Szpinak blendujemy z pomidorami i dodajemy do masy.
3. Przyprawiamy czosnkiem i solą.
4. Smażymy z obu stron aż się zarumieni.

Voila!

Najpowszechniejszym śniadaniem dziecka w szkole jest pospolita kanapka. Ich klasyczne wersje często okazują się dla uczniów zbyt nudne i suche. Nas to rozwiązanie jednak nie zadowala, więc proponujemy wzbogaconą wersję tego przysmaku, dzięki której przyrządzona rano kanapka nie wróci po południu do domu jak bumerang. Odrobina kreatywności może pomóc w skłonieniu naszego potomka do jedzenia warzyw.

Składniki
-bułka pełnoziarnista.
-hummus (najlepiej z buraków).
-pomidory suszone.
-sałata.

Bułkę warto włożyć na pewną chwilę do opiekacza, by stała się bardziej chrupiąca. Posmarować ją hummusem, najlepiej wybrać opcję z dodatkami, ciekawy kolor np. buraków zachęci dziecko. Posiekać drobno suszone pomidory. Dodać sałatę. Ta mozaika kolorów to efekt murowany. Pozornie, odrobina zabawy ze składnikami nie wymaga wiele wysiłku, a z pewnością jest warto. Smacznego!